adStone – agencja reklamowa, interaktywna Poznań

Co to jest WordPress?

WordPress jest najpopularniejszym i najczęściej wykorzystywanym obecnie CMS, czyli systemem zarządzania treścią. Odpowiedź na pytanie „Do czego służy WordPress?poznasz w poniższym artykule.

Co to jest WordPress?

WordPress to oprogramowanie, dzięki któremu w intuicyjny sposób możemy zarządzać materiałami na naszej stronie internetowej, bez szerokiej wiedzy i znajomości bardziej skomplikowanych technologii. Zalety WordPress to przede wszystkim wspomniana już prostota oraz dostępność dużej ilości darmowych rozszerzeń, nazywanych wtyczkami. Aktualizacja wtyczek WordPress jak i samego WordPressa sprowadza się do kilku prostych kliknięć, co dodatkowo czyni go przyjaznym użytkownikowi.

Już minimalna wiedza o tym czym jest WordPress i jak działa WordPress pozwala na sprawne poruszanie się po jego panelu administracyjnym. Nic więc dziwnego, że od lat cieszy się on niesłabnącą popularnością. Przykłady stron WordPress stanowią liczne blogi, sklepy internetowe, strony firmowe czy landing page, które są na nim zbudowane.

[wpdatatable id=1 table_view=regular]

Czy WordPress jest darmowy?

 

Oczywiście! Jest on dostępny publicznie na zasadach „open source”, jego kod źródłowy jest jawny, czemu zawdzięczamy tak liczne wtyczki i aktualizacje. Jest to również jeden z głównych powodów dlaczego tak wielu influencerów decyduje się postawić swój blog na WordPress.

Zalety WordPress

Wtyczki WordPress to prawdziwa kopalnia dodatkowych udogodnień i elementów dla naszej strony. Możemy wśród nich znaleźć np. rozszerzenia pomagające w optymalizacji tekstów pod kątem SEO, narzędzia pozwalające gromadzić dane statystyczne na temat ruchu w obrębie naszej witryny, dodatkowe formularze kontaktowe, a nawet zewnętrzne systemy komentarzy. Możliwości rozbudowy i optymalizacji strony jest tak dużo, że czasem trudno zdecydować się na konkretne rozwiązanie. I to jest właśnie siła WordPressa.

Jako najbardziej wydajna metoda tworzenia stron internetowych, WordPress bardzo często wykorzystywany jest również w dziedzinie e-commerce. Dzięki wtyczce WordPress o nazwie Woo-Commerce powszechną praktyką jest stawianie sklepu internetowego na WordPress. Więcej na ten temat przeczytać możesz w tym artykule.

Jeśli szukasz prostej, skutecznej i szeroko polecanej metody na postawienie strony internetowej – WordPress będzie właściwym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że aktualizacja WordPressa pojawia się bardzo często, dzięki czemu zawsze będziesz cieszyć się świeżym i zabezpieczonym oprogramowaniem.

[wpdatatable id=1 table_view=regular]

Design
Design jest zawsze znakiem czasu. Projektanci podążają za trendami
Sprawdź ofertę
Projektowanie Stron Internetowych
Co w głównej mierze decyduje o pierwszym wrażeniu po wejściu na stronę?
Sprawdź ofertę
UI/UX
W działaniach w Internecie najważniejszy jest zawsze użytkownik.
Sprawdź ofertę