adStone – agencja reklamowa, interaktywna Poznań

Zyguła – case study

Zyguła Wędliny od Rodziny to firma zajmująca się rzeźnictwem od niemal 30 lat. Działalność prowadzi przede wszystkim poprzez rozbudowaną sieć własnych sklepów. Wyróżnia się szerokim, tradycyjnym asortymentem, który wielokrotnie był nagradzany i doceniany przez konsumentów. Poza stworzeniem nowej strony internetowej, od maja 2017 roku wspieramy zakład ze Zbąszynka działaniami na Facebooku.

Cele:

  • Prowadzenie działań promocyjno-marketingowych online
  • Budowanie wizerunku eksperta w dziedzinie odżywiania
  • Dotarcie do grupy docelowej z interesującym contentem
  • Budowanie wokół marki zaangażowanej społeczności

Zadbaliśmy o spójną komunikację wizualną, opartą o standardy i CI firmy. Przygotowaliśmy branding dla postów, aby treści były spójne oraz wyróżniały się na tle konkurencji.

zyguła case study

Bo je się oczyma!

Do opracowania covera wykorzystaliśmy materiały z autorskiej sesji fotograficznej. Otrzymaliśmy zestaw zdęć, które służą nam do tworzenia spójnego wizualnie fanpage’a, z apetycznymi fotografiami.  Dzięki nim możemy pobudzać kulinarną wyobraźnię naszych fanów!

Zyguła Wędliny od Rodziny to również pierwszy fanpage w naszym  portfolio, dla którego przygotowaliśmy filmowy cover.

W oparciu o strategię komunikacji w social media przygotowywane są posty takie jak ciekawostki żywieniowe, promujące mięso wołowe czy też publikacje wspierające rekrutacje.

zyguła case study posty facebook avatar cover

Rozsądnie oraz z umiarem korzystamy z promocji postów, jako że i organiczne zasięgi są bardzo zadowalające i posty docierają do grupy docelowej bez płatnego wsparcia.

Płatną promocją wspieramy głównie informacje o akcji „W kuchni z Zygułą” (program lojalnościowy dla klientów firmy Zyguła) oraz posty informujące o rekrutacji. Materiały HR-owe są dokładnie targetowane (geolokalizacja), w zależności od tego, w którym mieście aktualnie poszukiwani są nowi pracownicy.

Profil jest tagowany przez restauracje, które używają w swoich daniach produktów firmy Zyguła. Angażujemy społeczność postami zabawowymi np. GIF-em, który należy zatrzymać.

zyguła facebook social media adstone case study

Facebook buduje ruch na stronie Zyguła

Zadbaliśmy o to, aby na profilu Facebook promować również stronę internetową naszego klienta. Dedykowane posty linkujące do autorskich przepisów, cieszą się spora popularnością naszego audytorium i pomagają budować bazę remarketingową.

Równie dużą popularnością cieszą się posty produktowe, na których przedstawione są wyroby naszego klienta. Fani nie tylko lajkują posty, ale także je komentują i udostępniają, co korzystnie wpływa na PageRank.

Konsekwentnie realizowana strategia kluczem do sukcesu

Od początku istnienia fanpage’a została wprowadzona spójna strategia rozwoju. Dzięki niej stworzyliśmy profil z wieloma zaangażowanymi fanami (Engagement Rate wynosi 11% i cały czas rośnie). Posty są bardzo często udostępniane przez użytkowników Facebooka, co daje marce dodatkowy rozgłos.      

Fani pozyskiwani są zarówno organicznie, jak i poprzez targetowane reklamy, które oferuje Facebook. Regularnie zwiększamy audytorium dzięki odpowiednio dobranym grafikom oraz nieustannej optymalizacji ustawień. Pozyskujemy cennych dla firmy użytkowników, zainteresowanych gastronomią, przepisami oraz ciekawostkami z kulinarnego świata. Zależy nam, aby nowe osoby były nie tylko odbiorcami, ale także aktywnymi użytkownikami fanpage’a.

zyguła case study social media facebook

Również przy tworzeniu reklam pragniemy zachować spójność wizualną. Przygotowujemy kilka propozycji graficznych, dzięki czemu mamy możliwość porównania, które materiały najlepiej rotują wśród użytkowników Facebooka. Eleganckie, kompozycyjne zdjęcia bezpośrednio nawiązują do branży mięsnej i dokładnie ilustrują, jaki asortyment można znaleźć w sklepach naszego klienta.

Strategia prowadzenia fanpage’a cały czas jest modyfikowana i dopasowywana do bieżących potrzeb naszego klienta i wydarzeń z życia jego firmy. Dzięki ciekawemu contentowi i atrakcyjnej oprawie graficznej fanpage Zyguła Wędliny od Rodziny cały czas się rozwija, zyskując wielu zaangażowanych fanów.

Nasze inne realizacje!

Social Media
Social Media to potężne narzędzie w rękach sprawnego marketera.
Sprawdź ofertę