adStone – agencja reklamowa, interaktywna Poznań

Landing page – co to jest?

W pozyskiwaniu nowych klientów nieocenionym narzędziem jest tzw. landing page, czyli strona docelowa / strona lądowania. Dobry landing page skutecznie zachęca odbiorców do podjęcia konkretnego działania, na które jest zorientowany. Najczęściej tworzenie landing page ma na celu zachęcić potencjalnych klientów do zostawienia swoich danych, pobrania e-booka przepełnionego wartościową, specjalistyczną wiedzą, zapisania się do newslettera czy po prostu skorzystania z oferty firmy.

Landing page – przykłady

W momencie, gdy wiemy już co to jest landing page, warto zapoznać się z jego przykładami. Najbardziej popularnym rodzajem strony docelowej jest landing page sprzedażowy, który ma na celu przeprowadzenie użytkownika przez proces sprzedaży i sfinalizowanie transakcji. Generowanie leadów, czyli zbieranie danych od użytkowników, również najczęściej realizuje się poprzez landing page, w tym wypadku eksponującym odpowiedni formularz do wypełnienia. Pozostawienie danych kontaktowych wiąże się z uzyskaniem jakiegoś bonusu, na przykład e-booka. Strona docelowa może również zachęcać użytkownika do przejścia na główną stronę firmy, prezentując jedynie część informacji, które mają na celu zainteresować odbiorcę na tyle, by przeszedł dalej, tzw. click through.

[wpdatatable id=1 table_view=regular]

Dobry landing page powinien zawierać chwytliwie napisane copy, w tym zapadające w pamięć hasła. Typowy użytkownik internetu najpierw „skanuje” wzrokiem stronę, którą odwiedza, dlatego ważne jest, by przykuć jego uwagę na dłużej. Oprócz chwytliwych haseł, ważny jest dobór odpowiednich zdjęć lub infografik. Wszystkie te informacje powinny przekazać odbiorcy korzyści płynące z podjęcia działania na stronie. Jeżeli uda się to osiągnąć, mamy niemal gwarancję, że wezwanie do działania (tzw. CTA – Call to action) wieńczące przekaz, przyniesie skutek.

Tworzenie landing page

Oczywiście odbiorcy nie dadzą nam niczego za darmo, dlatego warto zaoferować im coś w zamian. Oprócz wspomnianych wcześniej e-booków, dobrym rozwiązaniem będą zniżki na nasze produkty i usługi, darmowe próbki produktów lub materiałów, czy zaproszenie na webinar.

Kluczem do skuteczności landing page jest wreszcie szata graficzna, która musi być estetyczna i miła dla oka. Projektowanie jej samemu od podstaw może być trudne i czasochłonne, ale na szczęście istnieją metody pozwalające na uproszczenie tego procesu, na przykład stworzenie landing page w WordPress, który oferuje wiele gotowych szablonów.

Tworzenie landing page to popularna i skuteczna metoda na poszerzenie bazy klientów, dodatkowe wsparcie sprzedaży czy pozyskiwanie kontaktów pod newsletter. Warto wiedzieć czym jest strona docelowa i do czego może posłużyć, by jak najlepiej wykorzystać jej możliwości.

[wpdatatable id=1 table_view=regular]

Design
Design jest zawsze znakiem czasu. Projektanci podążają za trendami
Sprawdź ofertę
Projektowanie Stron Internetowych
Co w głównej mierze decyduje o pierwszym wrażeniu po wejściu na stronę?
Sprawdź ofertę
Projektowanie Sklepów Internetowych
E-commerce to nie tylko kanał wspierający tradycyjną sprzedaż
Sprawdź ofertę
Branding
Branding jest zbiorem kompleksowych działań słowno-wizualnych
Sprawdź ofertę
Content Marketing
W dzisiejszych czasach słowo staje się szczególnie ważne w komunikacji marketingowej
Sprawdź ofertę